SOUTĚŽNÍ ŘÁD – PRAVIDLA 2018

Printer iconVerze pro tisk

TERMÍNY

16.1.2018spuštění přihlášek
16.2.2018uzavření přihlášek
23.2.2018termín zaslání videa pro základní kolo
2.3.2018termín zaslání hudby, videoprojekce a podkladů pro vystoupení (u kategorie junior i zaslání písemného souhlasu zákonného zástupce)
17.3.2018semifinále v prostorách Centra Tance na Václavském náměstí
18.3.2018finále v divadle Rokoko

STARTOVNÉ

  • 350,- junioři
  • 550,- jednotlivci
  • 800,- dvojice

Členové ČESPAS mohou na startovné uplatnit slevu 10 %. Pro kategorie dvojic platí sleva v případě, že alespoň jeden(a) soutěžící z dvojice je členem ČESPAS. Pro uplatnění zaškrtněte v přihlášce možnost "Jsem členem ČESPAS a uplatňuji slevu 10% slevu ze startovného".

KATEGORIE

V roce 2018 se poprvé otevírají u všech kategorií dvě soutěžní disciplíny: Aerial Hoop a Aerial Silks.

Kategorie se otevírá při přihlášení alespoň 3 soutěžících. Odborná porota hodnotí výkony soutěžících v jednotlivých kategoriích, na základě hodnocení vyhlašuje 1.-3.místo (při pěti a méně soutěžících v dané kategorii se vyhlásí pouze absolutní vítěz).

JUNIOR

Kategorie pro mladé soutěžící ve věku 8-14 let. Od 15 let si soutěžící vybere jednu z ostatních kategorií. Délka ukázky pro semifinále max. 1 minuta, finálové vystoupení 2 minuty (tolerance 10 sec).

AMATÉR

Pokud se aerial hoop / silks věnujete méně než 2 roky, nejste lektor ani jste nebyli ve finále na soutěži aerial hoop / silks. Délka ukázky pro semifinále max. 1 minuta, finálové vystoupení 2,5 minuty (tolerance 5 sec).

SEMI-PROFESIONÁL

Pokud se aerial hoop / silks věnujete 2 roky a více, nejste lektor ale byli jste ve finále na soutěži aerial hoop / silks. Délka ukázky pro semifinále max. 1,5 minuty, finálové vystoupení 3 minuty (tolerance 5 sec).

PROFESIONÁL

Pokud jste lektorem, nebo jste v minulosti soutěžili v kategorii profesionálů, nebo jste byli ve finále na soutěži aerial hoop / silks. Délka ukázky pro semifinále max. 2 minuty, finálové vystoupení maximálně 4 minuty.

DVOJICE

Smíšená kategorie pro dvojice, není omezeno věkem ani zkušenostmi. Délka ukázky pro semifinále max. 2 minuty, finálové vystoupení 3-3,5 minuty (tolerance 5 sec).

ZÁKLADNÍ KOLO

Pokud se do dané kategorie přihlásí více jak 15 soutěžících, proběhne základní kolo formou krátkého videa. O konání základního kola bude organizátorem rozhodnuto 18.2.2018, všichni soutěžící budou o konání základního kola obeznámeni emailem a informace bude zveřejněna na webových stránkách soutěže a Facebooku. Délka videa pro všechny kategorie je 1 minuta. Odkaz na video nahrané na youtube.com zašle soutěžící na email: iveta.promotion@gmail.com do 23.2.2018.

Hodnotit se bude provedení, zvolené téma a námět vystoupení.

SEMIFINÁLE

Semifinále proběhne v sobotu 17.3.2018 v prostorách Centra Tance na Václavském náměstí.

Pokud nebudou soutěžící informováni jinak, musí se všichni zúčastni semifinálového kola, které bude hodnotit část odborné poroty. Semifinále proběhne formou castingu – krátká ukázka (1-2 minuty dle dané soutěžní kategorie) toho nejlepšího, nastínění tématu, co by soutěžící předvedl ve finále. Porota bude udělovat body za provedení a technickou náročnost (0 až 10 bodů), téma (0 až 10 bodů), celkový dojem (0 až 10 bodů). Celkem může soutěžící získat až 30 bodů. Ze všech semifinalistů bude vybráno 8 finalistů v každé kategorie. Podrobný časový harmonogram celého dne bude zveřejněn do 9.3.2018

FINÁLE

Finále proběhne v neděli 18.3.2018 v divadle Rokoko

Finálová vystoupení bude hodnotit profesionální porota (její složení bude zveřejněno na webových stránkách soutěže). Finálový den bude rozdělen do dvou bloků, dopolední a odpolední. Harmonogram finálového dne bude upřesněn do 9.3.2018. Soutěžící musí dodržovat čas zkoušek a svého vystoupení a být na místě s předstihem, nedochvilnost může vést k diskvalifikaci. K dispozici budou divadelní šatny a místo pro rozcvičení.

Techniquetotal 35 points
strength0-5
flexibility0-5
dynamic0-5
flow0-5
transitions0-5
rotation0-5
difficulty of elements0-5
Arttotal 65 points
theme0-10
crowd response0-5
dedication to character0-5
appropriateness of music to theme0-5
timing of execution of tricks to music0-5
dance0-5
beginning of performance0-5
end of performance0-5
originality0-5
overall impression0-15
Deductions
wrong lines0,2 each time (max. 10)
props difficulty0,5 each time
fall5
costume difficulty0,5 each time

SOUTĚŽNÍ CHOREOGRAFIE

Do finále hledáme tu nekrásnější akrobatickou show, nejsou žádné povinné prvky. V choreografii není omezená doba na délku floorworku, ale je potřeba využít celou délku šály, nebo celý kruh včetně jeho horní části, popřípadě lana. V náhledu hodnotícího protokolu budete moc najít všechny položky, za které se dají dostat body a podle toho přizpůsobit show.

HUDBA a VIDEOPROJEKCE

Není kladen důraz na žánr ani profil hudební stopy – je možno použít jakoukoli hudbu s výjimkou skladeb s vulgárním, extrémistickým, diskriminujícím nebo jinak nevhodným textem. Hudbu pro semifinále, hudbu či videoprojekci pro finále v požadovaném formátu a délce, u kategorie junior – souhlas zákonného zástupce, je potřeba zaslat do 2.3.2018 na email iveta.promotion@gmail.com a v kopii na gabrielaa@centrumtance.cz.

Zaslané hudební soubory musí být pojmenovány následovně:
kolo_disciplína_kategorie_PříjmeníJméno.format
např.: semifinale_silks_professional_KotatkovaKlara.mp3

Videoprojekce musí být pojmenována stejným způsobem. Hudba či videoprojekce zaslaná v nesprávné délce nebo formátu nebude akceptována.

Požadované formáty a kvalita

  • Video formáty: AVI (Audio Video Interleaved) nebo MKV (Matroska video)
  • Video kvalita: 720p 16:9 (1280x720) 30 fps nebo 1080p 16:9 (1920x1080) 30 fps
  • Audio formáty: MP3 (MPEG-1/2 Audio Layer III) nebo MKS (Matroska sound)
  • Audio kvalita: datový tok minimálně 192kbps

VLASY, MAKEUP, DOPLŇKY

Krom nebezpečných šperků, které by mohly ublížit soutěžící nebo poškodit kruh/šály, nejsou žádná jiná omezení. V případě, že budou doplňky nebo vlasy narušovat vystoupení (odpadávat, překážet…) bude za každý takový případ udělena srážka.

KOSTÝM

Kostým každého soutěžícího musí zcela zahalovat intimní partie. Horní díl musí být minimálně podprsenka z neprůsvitného materiálu, spodní díl alespoň kalhotky (neprůsvitné se šířkou v rozkroku min 7 cm). Kostým může tvořit celotrikot, trikot s legínami/punčochami, podprsenka a legíny nebo punčochy a sportovní kalhotky. Kostým nesmí obsahovat kovové části nebo cokoli by mohlo poškodit kruh či šály. Za neúmyslné odhalení bude udělena srážka až 5 bodů, za úmyslné odhalení intimních partií bude soutěžící diskvalifikován. Je povoleno odkládat části kostýmu, pokud zůstanou zahaleny intimní partie.

REKVIZITY

Jsou povoleny všechny rekvizity s výjimkou kovových předmětů a doplňků, otevřeného ohně, tekutin a zvířat. Je možné využít videoprojekci ve stanoveném formátu, či živé rekvizity a doprovodné tanečníky. Osoby dotvářející vystoupení se nesmí zapojit do akrobacie na kruhu nebo šále. Pokud chce soutěžící použít rekvizitu vyžadující speciální instalaci před vystoupením nebo úklid stage po vystoupení informuje pořadatele do 9.3.2018, jinak nebude možné rekvizitu použít.

HOOP, SILKS

Pořadatel poskytne šálu 100% polyester, medium stretch, twister, jednobodové otejpované kruhy s vnitřním průměrem 85cm, 90cm a 95cm grip 25mm. Kruh bude na akrobatickém laně (min.1,5m) a twisteru. Použití vlastní šály, kruhu, lana, twisteru nebo handloopu není možné. Kruh bude zavěšen podle výšky soutěžící – spodní část kruhu nad hlavou. Prostory pro konání soutěže budou mít minimální výšku 4,5m. Všichni soutěžící musí mít pod sebou bezpečnostní 4 cm vysokou podložku, pro mladší soutěžící je možné domluvit i větší, měkčí podložku.

VYLOUČENÍ ZE SOUTĚŽE

Soutěžící může být diskvalifikován za vulgární vystupování, odhalení intimních partií, nesportovní chování, negativní a urážlivé vyjadřování o ostatních soutěžících, porotcích, pořadateli a soutěži jako takové, za uvedení nepravdivých údajů v přihlášce, či jiné hrubé porušení pravidel.

Pořadatel si vyhrazuje právo na úpravu či změnu pravidel.

PDF iconSouhlas zákonného zástupce ke stažení

Printer iconVerze pro tisk

Copyright 2019

www.cespas.cz